Straipsniai apie dantų gydymą

Kada kreiptis į odontologą?

Nekartą turbūt girdėjote posakį „geriau vėliau negu niekada“. Bet ar jis taikomas, kreipiantis į odontologus pagalbos, diskutuotinas klausimas. Taigi, šiuo klausimu pateiksiu keletą nuomonių ir faktų.

Profilaktika – būtina! Kaip ir daugelyje sričių, dažnai geriau atlikti profilaktiką nei po to pastebėti, jog jau per vėlu. Dantų apžiūra turi tapti įpročiu, įskiepijamu jau jauname amžiuje. Kaip mokoma vaikus laikytis burnos higienos, taip reikia juos pratinti eiti pas odontologus. Žinoma, dažnai tenka kurti planus, kaip įveikti vaikų ar net suaugusiųjų turimas odontologų ir jų įrankių baimes. Bet tai nėra neįveikiama, o ir bijoti nėra ko. Priešingai, nesilankymas pas odontologus gali pridaryti daugiau žalos ir skausmo.

Kreipkitės net ir dėl mažų problemų. Žmonės dažnai pripratę nekreipti dėmesio į smulkmenas ar nedidelius nesklandumus – mažas problemas. Bet tai, kad gali būti įvardijama mažu, gali nenuspėjamu greičiu užaugti ir tapti dideliu. Taigi, patartina kreiptis, net ir dėl mažų problemų. O jos gali būti labai įvairios. Vienos iš nepavojingiausių problemų gali atrodyti išdilusios ar iškritusios plombos, mažytės skylutės, kurioms gali prireikti estetinio plombavimo ar kitokio gydymo, dantų akmenys, kurių valymas labai naudingas tiek dantims, tiek liežuviui. Kitos problemos atrodo rimtesnės ypač, jei jos kelia skausmą. Tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad mažas problemas lengviau spręsti, o šiuo atveju taisyti ir gydyti.

Nelaukite nepakeliamo skausmo. Jei nesikreipėte į odontologus laiku ir pajutote skausmą, nelaukite, kol skausmas taps nepakeliamas. Vaistai nuo skausmo laikinai gali jį įveikti, tačiau jie nepašalina to skausmo priežasties. Priežastis turi būti pašalinta odontologo, deja, pas juos patekti vos pajutus skausmą ne visada įmanoma. Taigi, dar kartą pabrėžiu, kad kreiptumėtės laiku, o jei pavėluosite – nekentėkite, o ieškokite pagalbos.

Dantų korekcijoms labai svarbus laikas. Kuo jaunesniame amžiuje kreipiamasi į specialistus, tuo lengviau ištaisomos įvairaus pobūdžio dantų bei skandžio problemos. Jei kreiptasi į specialistus vėliau, svarbi kantrybė ir, žinoma, laikas skiriamas šioms procedūroms.

Taigi, nuolat skubančiame pasaulyje laikas svarbus ne tik tada, kai kalbama apie pinigus ar jų gavimą, bet ir apie savo gyvenimo kokybės gerinimą. Ypač kai tai daroma neleidžiant sau jausti skausmo ar kitokių nepatogumų dėl savo burnos higienos ir dantų būklės.


Pilnas kainininkas...
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .