Dantų implantai: implantų rūšys ir priežiūra

Dantų implantai: implantų rūšys ir priežiūra

Danties implantas yra tarsi danties šaknis, įsriegta į žandikaulį. Prie jo tvirtinami įvairios konstrukcijos danties protezai. Dantų implantai rekomenduojami pacientams, kurie neteko vieno ar daugiau dantų dėl periodonto patologijos, ėduonies, traumos ar kitų priežasčių.

DANTŲ IMPLANTŲ RŪŠYS

Endoosaliniai implantai yra dažniausiai naudojami šiandieninėje odontologijoje. Pats pavadinimas atskleidžia šios rūšies implanto principą – sraigto, cilindro ar plokštelės formos titaninis implantas yra įsriegiamas į kaulinį audinį. Vėliau ant jo tvirtinamas vienas ar daugiau protezinių dantų. Šie implantai paprastai rekomenduojami kaip alternatyva daliniams fiksuotiems protezams (tiltams) ar išimamiems protezams.

Subperiostaliniai (poantkauliniai) implantai. Žandikaulio kaulinį audinį dengia antkaulis (periostas), o pastarąjį – burnos gleivinė. Šio tipo implantai tvirtinami žandikaulio paviršiuje po antkauliu metalinio rėmelio strypeliais, kurie prasiskverbia pro burnos gleivinę ir prilaiko protezus. Šios rūšies implantai naudojami tuomet, kai pacientas negali nešioti išimamų dantų protezų ir kaulo aukštis yra nepakankamas endoosaliniams implantams įsriegti.

KOKIOS YRA IDEALIOS SĄLYGOS DANTŲ IMPLANTACIJOS PROCEDŪRAI?

Sėkmingai dantų implantacijos procedūrai yra svarbu gera paciento bendroji ir burnos sveikata. Planuojant procedūrą atsižvelgiama į bendrines ligas, konsultuojamasi su šeimos gydytoju, vertinami esamo kaulo kiekis, kokybė bei dantenų sveikata.

KOKIOS GALIMOS DANTŲ IMPLANTACIJOS PROCEDŪROS?

Ši procedūra yra komandinis darbas tarp jūsų, jūsų odontologo ir periodontologo.

Periodontologai yra gydytojai odontologai, kurie specializuojasi dantenų ir periodonto ligų srityje, todėl jie yra svarbūs dantų implantacijos komandos nariai. Turėdami specifinių žinių bei įrangos, jie padės atstatyti trūkstamus dantis ir sukurti jūsų svajonių šypseną.

Konsultacijų metu gydytojų komanda su jumis aptars optimalų jūsų situacijai gydymo planą. Planuojant sprendžiama, kokioje padėtyje, kokios konstrukcijos implantą bei kiek jų vienetų reikia sriegti, kad galutinis rezultatas atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius.

 • Vieno trūkstamo danties atstatymas. Jeigu jums trūksta vieno danties, vienas implantas su vainikėliu gali jį pakeisti.

 • Kelių trūkstamų dantų atstatymas. Jeigu jums trūksta kelių dantų, juos pakeisti gali implantais prilaikomi daliniai fiksuoti protezai – tiltai.

 • Visų jūsų dantų atstatymas. Jeigu nėra visų žandikaulio dantų, juos atstatyti gali implantais prilaikomi fiksuoti dantų protezai (viso dantų lanko tiltinė konstrukcija) arba išimamas dantų protezas.

 • Sinuso dugno pakėlimo operacija . Implantacijos sėkmė priklauso nuo kaulo, į kurį bus įsriegiamas implantas, kokybės ir kiekybės. Viršutinio žandikaulio galinė dalis laikoma viena iš sudėtingesnių sričių implantacijai. Dėl viršutiniame žandikaulyje esančių ančių (sinusų) anatomijos dažnai šioje srityje nepakanka kaulo implantams įsriegti. Šią problemą gali išspręsti sinuso pakėlimo operacija, kurios metu sinuso dugnas yra „pakeliamas“ priauginant kaulą.

 • Alveolinio kaulo rekonstrukcija. Ilgainiui žandikaulio dalyje, kurioje nebėra dantų, ima žemėti alveolinio kaulo aukštis. Taip nutinka dėl to, kad žandikaulio kaulas nebegauna kramtymo apkrovos ir, visai kaip netreniruojamas raumuo, ima nykti. Dėl šios priežasties ilgai egzistuojančio defekto vietoje ima trūkti kaulo sėkmingai implantacijai. Šią problemą išspręsti padeda alveolinio kaulo augmentacija. Atliekant šią procedūrą defektas užpildomas kaulu arba kaulo pakaitalu atkuriant žandikaulio keterą. Kaulo augmentacija ne tik padidina implantacijos sėkmę, bet ir gerina estetinius rezultatus.

AR REIKIA PRIŽIŪRĖTI DANTŲ IMPLANTUS?

Kaip žinote, jūsų dantims reikalinga kasdienė priežiūra namuose ir reguliarūs vizitai pas odontologą. Dantų implantams reikia tokios pačios priežiūros kaip ir natūraliems dantims. Juos taip pat reikia valyti dantų šepetėliu, dantų siūlu bei tarpdančių šepetėliais (pagal indikacijas).

Po dantų implantacijos ir protezavimo jūsų gydytojas odontologas kartu su periodontologu sudarys dantų ir implantų priežiūros planą. Jie paaiškins, kaip prižiūrėti dantų implantus, numatys vizitų dažnį jūsų dantų, dantenų ir implantų būklės įvertinimui.Dantų implantavimas

Dantų implanto įsodinimas, sinuso dugno pakėlimo operacija, kaulinio audinio regeneracija.
 • Implantologo konsultacija 30€
 • Implantavimas 520-725€
 • Mini implantas 115-290€
 • Gyjimo galvutės įsukimas 60€
 • Viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimas 700-860€
 • Viršutinio žandikaulio pakėlimas uždaru būdu 150€
 • Alveolinio kaulo rekontrukcija 290-580€
 • Nuosavo bloko įsodinimas 725€
 • Dirbtinio kaulo įvedimas 60-100€
Pilnas kainininkas...
©2015 Sveiki Dantys - Visos teisės saugomos.
X
Svarbi informacija dėl slapukų
Naudodamiesi šia svetaine, jūs sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų Privatumo taisyklės .