Estetinis plombavimas
Estetinis plombavimas – tai dantų restauracijos metodas, leidžiantis atkurti dantų anatominę formą, dailią sveiko danties spalvą, skaidrumą ir blizgesį, maksimaliai išsaugant danties kietuosius audinius. Estetinis dantų plombavimas – puikus pasirinkimas, prireikus nedidelių dantų defektų korekcijos.
Estetinio plombavimo privalumai
- Estetinis plombavimas yra vienas labiausiai tausojančių dantų restauracijos metodų. Atliekant estetinį plombavimą maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai, jie nėra šlifuojami, dantys išlieka gyvybingi, nežalojama gleivinė. Estetinis dantų protezavimas yra alternatyva laboratorinėms dantų restauracijoms, kurioms reikia pašalinti dalį ar visą danties emalį ir dalį dentino.
- Estetiniam plombavimui naudojamos medžiagos tiek savo funkcinėmis, tiek estetinėmis savybėmis yra labai artimos natūraliems danties audiniams. Jos tvirtai jungiasi su danties audiniais ir išlaiko visas savo savybes nuolat kintančioje aplinkoje.
- Estetinis dantų plombavimas atliekamas vos vieno vizito metu, tuo tarpu restauruojant dantis laminatėmis ar kitais protezais reikia daugiau vizitų ir rezultato tenka laukti ilgiau.
- Estetinis plombavimas kainuoja mažiau nei dantų protezavimas laminatėmis ar kitomis restauracijomis.
Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas
Estetinis plombavimas atliekamas, jeigu:
- Dantys yra pažeisti ėduonies;
- Dantys yra nuskilę, nudilę;
- Pakitusi dantų spalva;
- Dantys yra netaisyklingos formos ar padėties (kreivi bei netolygiai išsidėstę).
Kaip pasiruošti estetiniam plobavimui
Prieš estetinį plombavimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną.
Estetinio plombavimo procedūros eiga
01 / Dantų apžiūra
Gydytojas odontologas įvertina danties būklę ir nusprendžia, ar estetinis plombavimas – tinkamas pasirinkimas.
02 / Danties paruošimas
Nuvalomas danties paviršius, prireikus, jis šiek tiek pašiurkštinamas.
03 / Danties restauravimas
Naudojant specialias kompozicines medžiagas palaipsniui atkuriama danties forma.
04 / Poliravimas
Danties paviršius nupoliruojamas, kad jis būtų lygus ir atrodytų kuo natūraliau.
Vieno danties estetinis plombavimas, priklausomai nuo pažeidimų lygio, užtrunka apie 1–1,5 val. Atliekant estetinį plombavimą, stengiamasi vieno vizito metu restauruoti 4–6 dantis. Taip išvengiama ne tik daugkartinio nuskausminimo, bet ir galima iš karto džiaugtis rezultatu – dailia šypsena.
Rekomendacijos po estetinio plombavimo
Tam, kad plombos tarnautų ilgai ir išsaugotų estetinį vaizdą, po estetinio plombavimo svarbu laikytis šių rekomendacijų.
- Pirmąsias dienas po procedūros venkite dažančių gėrimų ir maisto: kavos, raudono vyno, arbatos, burokėlių ir kt., nes naujos plombos yra itin jautrios spalvos pokyčiams.
- Venkite labai kieto ar lipnaus maisto, kad išvengtumėte plombų pažeidimų.
- Pasirūpinkite tinkama kasdiene burnos higiena. Tai padės išvengti apnašų kaupimosi aplink plombuotus dantis ir apsaugo nuo ėduonies. Dantų valymui reikėtų naudoti neabrazyvią arba mažai abrazyvią dantų pastą.
- Kas pusę metų atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą. Jos metu, naudojant specialią, estetiniam plombavimui skirtą poliravimo sistemą, bus nupoliruotos plombos, taip užtikrinant geresnę jų estetinę išvaizdą ir atsparumą pigmentacijai.
- Kasmet lankykitės pas gydytoją odontologą profilaktinei dantų apžiūrai. Vizito metu gydytojas patikrins ir plombų būklę, o prireikus, jas koreguos.
Dažniausiai užduodami klausimai apie estetinį plombavimą
Ar estetinis plombavimas nepakenks dantims?
Estetinis danties plombavimas yra tausojanti procedūra, kurios metu pašalinami tik pažeisti, neestetiškai atrodantys audiniai. Estetinis plombavimas leidžia nepriekaištingai atkurti dantis, maksimaliai išsaugant natūralius danties audinius ir jam visiškai nepakenkiant.
Ar estetinis plombavimas tinka esant negyvam dančiui?
Estetinis plombavimas gali padėti pagerinti negyvo danties išvaizdą. Negyvas dantis dažnai patamsėja, o estetinis plombavimas atkurti jo spalvą. Tačiau, jeigu negyvas dantis yra silpnas, norint užtikrinti jo tvirtumą ir ilgaamžiškumą, gali prireikti protezavimo keraminiu užklotu, įklotu ar vainikėliu.
Ar svarbu kokią dantų pastą naudoti po estetinio plombavimo, į ką atkreipti dėmesį?
Taip. Tam, kad išvengtumėte plombos paviršiaus pažeidimų, po estetinio plombavimo rekomenduojama naudoti švelnią dantų pastą, savo sudėtyje neturinčią abrazyvinių dalelių. Nerekomenduojama naudoti balinamųjų pastų, galinčių nulemti spalvos skirtumus.
Kiek laiko galėsiu džiaugtis estetinio plombavimo rezultatu?
Estetinio plombavimo rezultatas priklauso nuo daugelio faktorių, bet labiausiai nuo burnos higienos ir dantų priežiūros įpročių. Tinkamai prižiūrint dantis ir laikantis gydytojo odontologo rekomendacijų, estetinio plombavimo rezultatas gali džiuginti iki 10 metų.
Kada geriau rinktis estetinį plombavimą, o kada dantų laminates?
Estetinį plombavimą geriau rinktis, esant nedideliems defektams, tokiems kaip smulkūs įtrūkimai, nelygumai ar spalvos pakitimai. Dantų laminatės yra geresnis pasirinkimas, esant reikšmingiems spalvos pokyčiams, dantų formos ar dydžio defektams, kreivumui, tarpams tarp dantų.
Kodėl verta pasirinkti mūsų kliniką?
Odontologijos klinikoje „Sveiki dantys“ dirba patyrę estetinės odontologijos specialistai, estetinį plombavimą atliekantys itin kruopščiai ir tiksliai. Estetiniam plombavimui naudojamos aukštus funkcinius ir estetinius reikalavimus atitinkančios biosuderinamos atkuriamosios medžiagos, todėl nepriekaištingai atkuriama ne tik taisyklinga danties anatomija, bet ir išgaunamas ir itin estetiškas danties vaizdas.
Estetinį plombavimą atliekantys gydytojai
Klinikoje „Sveiki dantys“ dirba patyrę, įvairiose odontologijos srityse besispecializuojantys, nuolat savo žinias gilinantys ir kvalifikaciją tobulinantys gydytojai odontologai.