Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – tai odontologinė procedūra, kurios metu gydomas ėduonies pažeistas dantis. Ši procedūra apsaugo dantį nuo tolesnio pažeidimo ir atkuria jo formą bei funkciją.

Kas yra dantų ėduonis (kariesas)

Dantų ėduonis (kariesas) – tai danties kietųjų audinių irimas, kurį sukelia burnos bakterijos. Šios bakterijos skaidydamos angliavandenius išskiria rūgštis, kurios pažeidžia dantų emalį, o vėliau ir gilesnius sluoksnius – dentiną ir pulpos audinius. Negydomas ėduonis gali sukelti skausmą, infekcijas ir net danties praradimą.

Pagrindinės karieso priežastys – dėl nepakankamos burnos higienos ant dantų atsiradusios apnašos, gausus angliavandenių vartojimas, žalingi įpročiai ir emalio neatsparumas.

Dantų karieso požymiai

Pagrindiniai dantų karieso (ėduonies) požymiai yra:

  • Baltos, matinės, gelsvos ar rusvos dėmės. Dažniausiai jos atsiranda tose vietose, kur užsilaiko daugiausiai apnašų: prie dantenų, kontaktiniuose ir kramtomuosiuose dantų paviršiuose, tarpdančiuose.
  • Dantų jautrumas. Dantis tampa jautrus karštam, šaltam, saldžiam ar rūgščiam maistui ir gėrimams.
  • Danties skausmas. Skausmas gali būti pastovus arba atsirasti valgant ir kramtant, ypač kai kariesas pasiekia gilesnius danties sluoksnius.
  • Matomos skylės ar ertmės. Gali būti pastebimos mažos, tamsios skylutės arba ertmės ant danties paviršiaus.
  • Blogas burnos kvapas. Dėl bakterijų kaupimosi ir irimo procesų dantyje gali atsirasti nemalonus burnos kvapas.

Pastebėjus šiuos simptomus ir norint išvengti rimtesnių problemų svarbu kreiptis į odontologą dėl karieso gydymo. Kariesas gydomas mechaniškai pašalinant suirusius audinius ir ertmę užpildant plombavimo medžiaga.

Laiku nesuteikus gydymo, išsivysto pulpos uždegimas, stiprus skausmas, ypač naktį, plintantis į aplinkines sritis, todėl reikalingas endodontinis gydymas.

Dantų plombavimo procedūros eiga:

01 / Apžiūra ir diagnozė

Odontologas apžiūri dantį ir nustato ėduonies pažeidimo lygį. Esant giliam ar sunkiai matomam pažeidimui, gali būti daromos rentgeno nuotraukos.

02 / Nuskausminimas

Siekiant, kad procedūros metu pacientas nejaustų skausmo, danties plombavimas įprastai atliekamas taikant vietinę nejautrą.

03 / Pažeistų audinių pašalinimas

Naudojant specialius įrankius, pašalinami pažeisti danties audiniai.

04 / Dezinfekcija

Išvalius danties ertmę, ji dezinfekuojama.

05 / Plombavimas

Ertmė sandariai užpildoma plombine medžiaga. Jeigu naudojama kompozitinė medžiaga, ji yra sluoksniuojama, kiekvieną sluoksnį sukietinant specialia ultravioletine šviesa. Plomba formuojama, kad atitiktų natūralią danties formą ir užtikrintų taisyklingą sukandimą.

06 / Poliravimas

Tam, kad plomba būtų lygi ir blizgi, atliekamas poliravimas.

Rekomendacijos po dantų plombavimo

  • Pirmąją dieną po procedūros reikėtų nevartoti dažančių maisto produktų ir gėrimų.
  • Kurį laiką reikėtų vengti per didelės apkrovos plombuotam dančiui, atsargiau kąsti kietą maaistą, ypač kol plomba dar nauja.
  • Po plombavimo svarbu užtikrinti gerą kasdienę burnos higieną ir nepamiršti dukart metuose atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą.
  • Siekiant išsaugoti plombų blizgesį ir spalvą, rekomenduojama jas reguliariai nupoliruoti.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar ėduonies išsivystymas priklauso nuo paveldimumo?

Genetika gali turėti įtakos dantų sveikatai, tačiau dažniausiai tiek ėduonį, tiek kitas dantų ir minkštųjų audinių ligas nulemia prasta kasdienė burnos priežiūra. Todėl labai svarbu nuo mažų dienų formuoti tinkamus burnos higienos įgūdžius.

Ar dantų ėduonis gali išnykti be gydymo?

Ne, dantų ėduonis savaime neišnyksta. Negydomas ėduonis progresuoja, pažeidžia gilesnius danties sluoksnius ir gali sukelti danties infekciją ar praradimą.

Ar plombavimas yra skausminga procedūra?

Plombavimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl skausmo jos metu nejausite.

Kiek laiko tarnauja dantų plomba?

Plombos tarnavimo laikas yra individualus ir priklauso nuo naudojamos medžiagos, plombos dydžio, burnos priežiūros įpročių ir kitų faktorių.

Kada karieso gydymui dantų plombavimo nepakanka?

Dantų plomavimo nepakanka esant dideliam pažeidimui. Tokiu atveju reikalingas danties protezavimas (danties atkūrimas įklotu, užklotu, daliniu ar pilnu vainikėliu).

Kodėl verta pasirinkti mūsų kliniką?

Dantis gydome jau beveik 20 metų. Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį ir rūpinamės juo tarsi savo šeimos nariu.

Ėduonies gydymui ir dantų restauravimui naudojame aukščiausios kokybės plombines medžiagas, maksimaliai atitinkančias estetinius ir funkcinius reikalavimus. Didelis jų atspalvių paasirinkimas pasirinkimas leidžia parinkti optimaliausią kiekvienų atvejų sprendimą ir atkurti visiškai natūralų danties vaizdą bei jo funkciją.

Dantų plombavimą atliekabtys gydytojai

Klinikoje „Sveiki dantys“ dirba patyrę, įvairiose odontologijos srityse besispecializuojantys, nuolat savo žinias gilinantys ir kvalifikaciją tobulinantys gydytojai odontologai.

Registruokitės vizitui

Registruokitės konsultacijai ar reikiamai procedūrai. Laukiame Jūsų, pasirengę pasirūpinti Jūsų šypsenos sveikata ir grožiu.

Dantų plombavimas