Dantų kanalų gydymas (endodontija)

Dantų kanalų gydymas (endodontija)

Endodontija – odontologijos sritis, apimanti danties vidinių ir apie šaknies viršūnę esančių audinių gydymą, siekiant sunaikinti juose esantį uždegimą ar infekciją. Bakterinei infekcijai patekus į pulpos audinius, jį pradeda skaudėti. Per šaknies viršūnę į aplinkinius audinius patekusios bakterijos gali sukelti pavojingas komplikacijos.

Endodontinio gydymo nauda

Endodontinis gydymas ir pergydymas užkerta kelią infekcijos plitimui ir padeda išsaugoti nuosavus dantis.

Endodontinio gydymo galimybės

  • Pirminis endodontinis gydymas. Pirminio gydymo metu chemomehaniškai valomi, formuojami ir plombuojami danties šaknų kanalai.
  • Antrinis endodontinis gydymas. Jeigu pirminis danties šaknų kanalų gydymas buvo nesėkmingas ar paciento imuninė sistema nepajėgė susitvarkyti su infekcija, todėl ji toliau plinta, taikomas antrinis gydymas (endodontinis pergydymas). Jo metu iš kanalų pašalinama plombinė medžiaga, atliekamas medikamentinis kanalų gydymas ir plombuojami danties šaknų kanalai.

Kada reikalingas danties šaknų kanalų gydymas

Endodontinis gydymas gali būti reikalingas, jeigu:

  • Jaučiate ūmų, savaime kylantį danties skausmą, kuris paaštrėja nuo šalto ar karšto maisto.
  • Danties skausmas ypač sustiprėja naktį;
  • Jaučiate maudimą ar skausmą kramtant arba sukandant dantis;
  • Pastebėjote, kad dantis patamsėjo arba pakeitė spalvą, o dantenos ties pažeistu dantimi patino ar paraudo;
  • Šalia danties atsirado pūlinys;
  • Dantis tampa paslankus.

Kartais šaknų kanalų infekcija gali nepasireikšti jokiais simptomais ir gali būti pastebėta tik profilaktinio patikrinimo metu padarius rentgeno nuotrauką.

Endodontinio gydymo eiga

01 / Apžiūra

Apžiūra ir gydymo plano sudarymas. Įvertinama danties būklė, padaroma rentgeno nuotrauka, pacientui pristatomas gydymo planas.

02 / Nuskausminimas

Siekiant, kad pacientas nejaustų skausmo ir diskomforto, atliekama vietinė nejautra.

03 / Danties izoliavimas

Siekiant, kad seilės ir bakterijos nepatektų į gydomo danties šaknies kanalus, pažeistas dantis izoliuojamas koferdamo sistema.

04 / Kanalų valymas

Iš danties kanalų sistemos mechaniškai pašalinami uždegiminiai ir nekrozavę pulpos audiniai ir infekuotas dentinas.

05 / Kanalų dezinfekcija

Danties kanalai plaunami dezinfekuojančiais tirpalais, dezinfekuojami įdedant specialią gydomąją pastą.

06 / Kanalų plombavimas

Specialiais instrumentais suformavus kanalą, jis užplobuojamas.

07 / Perplombavimas nuolatine plomba

Po šaknų kanalų gydymo plomba yra laikina, todėl vėliau (rekomenduojama – ne vėliau nei per mėnesį), ja būtina pakeisti nuolatine arba dantį protezuoti užklotu ar vainikėliu.

Dažniausiai užduodami klausimai apie šaknų kanalų gydymą

Ar dantų šaknų kanalų gydymas yra skausmingas?

Gydant šaknų kanalus naudojama vietinė nejautra, todėl gydymo metu skausmas ir diskomfortas nejaučiami. Po gydymo dantis keletą dienų gali būti jautrus. Jeigu būtina, skausmą galima numalšinti priešuždegiminiais vaistais.

Kokios dažniausios infekcijos dantų šaknų kanaluose priežastys?

Dažniausias infekcijos patekimo kelias į pulpos audinius – dantų ėduonis, rečiau, dantų traumos, nekokybiškos restauracijos.

Kiek laiko trunka šaknų kanalų gydymas?

Paprastai reikalingi 1–2 vizitai, o vieno vizito trukmė dažniausiai būna 1–1,5 valandos.

Kas yra pulpitas ir kodėl jį reikia gydyti?

Pulpa – tai danties viduje yra ertmė, kurią užpildo nervai, kraujagyslės, ląstelės. Dėl infekcinių ar trauminių pažeidimų pulpoje išsivystęs uždegimas vadinamas pulpitu. Negydant uždegimas progresuoja ir pereina į šaknies viršūnę supančius audinius – periodonto raištį ir kaulą, todėl išsivysto periodontitas.

Kokie yra pulpito ir periodontito požymiai?

Pulpitas dažnai pasireiškia ūmiu savaime kylančiu skausmu, kuris sustiprėja naktį, tačiau gali skaudėti nežymiai ar nebūti jokio skausmo. Viršūninio periodontito atveju dantis gali būti jaučiamas „iškeltas“, skausmingas sukąsti, netgi šiek tiek paslankus, prie jo gali atsiverti fistulė. Kaip ir pulpito atveju skausmas gali buti ūmus ar nežymus. Kartais simptominio pulpito ar periodontito atveju gali skaudėti ne tą vietą, kurioje yra skausmo priežastis.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką?

Dantis gydome jau beveik 20 metų. Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį ir rūpinamės juo, tarsi savo šeimos nariu.

Odontologijos klinikoje „Sveiki dantys“ dantų kanalų gydymą atlieka patyrę, šioje srityje besispecializuojantys gydytojai odontologai. Jų naudojami specialūs instrumentai užtikrina tinkamą kanalo mechaninį paruošimą ir kokybišką net ir sudėtingų, stipriai lenktų kanalų gydymą. Klinikoje atliekamas pieninių dantų kanalų gydymas, suaugusiems teikiamos pirminės endodontijos paslaugos, esant pulpitui, periodontitui, atliekami nesudėtingi dantų šaknų kanalų pergydymai. Esant itin sudėtingai dantų anatomijai, prireikus sudėtingo endodontinio gydymo ar pergydymo, pacientai siunčiami pas gydytoją endodontologą.

Dantų kanalų gydymą atliekantys gydytojai

Klinikoje „Sveiki dantys“ dirba patyrę, įvairiose odontologijos srityse besispecializuojantys, nuolat savo žinias gilinantys ir kvalifikaciją tobulinantys gydytojai odontologai.

Registruokitės vizitui

Registruokitės konsultacijai ar reikiamai procedūrai. Laukiame Jūsų, pasirengę pasirūpinti Jūsų šypsenos sveikata ir grožiu.

Dantų kanalų gydymas (endodontija)