Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantys yra silpnesni ir labiau pažeidžiami ėduonies. Todėl karieso paplitimas vaikų tarpe itin didelis, remiantis statistika, jis siekia net 90 proc. Jeigu ėduonis pažeidžia pieninius dantis, didelė tikimybė, kad jis išsivystys ir nuolatiniame. Siekiant išvengti dantų problemų, labai svarbu nuo mažų dienų pradėti vaikui formuoti tinkamus burnos higienos įgūdžius, reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą profilaktinei dantų patikrai, atlikti profilaktines procedūras, o prireikus, gydymą.

Pirmai konsultacijai pas gydytoją odontologą tėvams su kūdikiu rekomenduojama atvykti, kai tik jam išdygsta pirmieji dantukai. Konsultacijos metu specialistas papasakos apie pieninių dantų priežiūrą, pateiks mitybos rekomendacijų, atsakys į tėvams rūpimus klausimus.

Vaikui sulaukus 2–3 metų, patariama su juo atvykti į odontologijos kliniką pažintiniam vizitui. Jo metu gydytojas odontologas supažindins vaiką su odontologinio kabineto įranga, instrumentais, leis juos apžiūrėti, paaiškins, kam jie naudojami. Vaikų odontologas taip pat papasakos, kodėl svarbu prižiūrėti ir gydyti dantis, atsakys į vaikui kylančius klausimus. Pažintinė terapija ir reguliarūs profilaktiniai vizitai pas gydytoją odontologą padeda formuoti teigiamą vaiko patirtį, todėl ir prireikus gydymo, apsilankymas klinikoje jam neatrodys baisus.

Vaikų dantų gydymo galimybės

  • Norint išsaugoti vaikų dantis sveikus, profilaktiškai pas gydytoją odontologą rekomenduojama lankytis reguliariai – bent kartą į pusmetį. Profilaktinių vizitų metu įvertinama vaiko dantų, plombų būklė, burnos švara.
  • Jeigu ant dantų prisikaupę apnašų, atliekamas dantų apnašų valymas, taip sumažinant ėduonies ir kitų ligų riziką.
  • Pastebėjus dantų ėduonies požymius, atliekamas dantų plombavimas.
  • Esant nusidėvėjusioms, nuskilusioms ar pralaidžioms plombos, jos pakeičiamos naujomis.
  • Ėduoniui pažeidus giliesnius audinius (pulpą), atliekamas pulpito gydymas.
  • Jeigu vaiko dantis pažeistas nepagydomai, atliekamas danties šalinimas.

Profilaktikos priemonės

Silantavimas

Vos išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama juos padengti silantu. Dantis hermetizuojantis silantas – tai plastiškas skystis, užliejantis gilias vageles ir sukietėjantis šviesoje. Silantas apsaugo danties vageles nuo bakterijų kaupimosi. Moksliškai įrodyta, kad laiku padengus vaikų dantis silantais, net ir praėjus 8 metams po procedūros, karieso atsiradimo rizika yra net 80–90 proc. mažesnė.

Fluoro aplikacijos

Fluoras stiprina danties emalį, taip apsaugodamas jį nuo pažeidimų. Fluoro aplikacijos rekomenduojamos išdygus nuolatiniams dantims. Dantis formuojasi 3–4 metus po išdygimo. Tik išdygęs jis yra silpnesnis ir lengviau pažeidžiamas bakterinio apnašo. Uždėjus fluoro aplikaciją ir dančiui jį įsisavinus, greičiau įvyksta jo kietųjų audinių mineralizacija ir didėja danties atsparumas pažeidimams.

Dažniausiai užduodami klausimai apie vaikų dantų gydymą

Kada reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas vaikų odontologą?

Pirmąjį vizitą pas vaikų odontologą reikėtų planuoti, vos tik vaikui išdygsta pirmasis dantis, arba ne vėliau nei jam sulaukus vienerių metų. Šio vizito metu apžiūrimi išdygę dantukai, įvertinama vaiko burnos higienos būklė. Tėvams pateikiamos dantukų priežiūros ir profilaktinių apsilankymų rekomendacijos, patariama, kokias dantų priežiūros priemones naudoti, aptariama vaiko mityba.

Kaip galima apsaugoti vaikų dantis nuo karieso?

Vaikų dantų apsaugai nuo karieso itin svarbi tinkama burnos higiena. Ikimokyklinio amžiaus vaikams valyti dantis turi padėti tėvai, nes patys vaikai dar nesugeba to padaryti kokybiškai. Žinoma, svarbu ugdyti vaiko asmeninės burnos higienos įgūdžius, tačiau jam išsivalius dantis, tėvai turėtų dantis dar kartą išvalyti. Valyti vaikų dantis reikėtų du kartus per dieną, iš pradžių naudojant vaikišką dantų pastą be fluoro, vėliau, vaikui paaugus, – su nedideliu fluoro kiekiu.

Įtakos dantų sveikatai turi ir mityba. Norint sumažinti ėduonies riziką, reikėtų riboti saldžių gėrimų ir maisto produktų vartojimą. Tam, kad laiku pastebėti dantų pažeidimus ir suteikti reikiamą gydymą, svarbu reguliariai lankytis pas odontologą profilaktinei patikrai.

Ar pieninius dantis reikia gydyti, jei atsirado kariesas?

Taip, pieninius dantis būtina gydyti, net jei jie yra laikini. Negydomas kariesas gali sukelti skausmą, infekcijas ir netgi paveikti nuolatinių dantų formavimąsi. Be to, negydyti pieniniai dantys gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų, tokių pulpos uždegimas ir kt.

Ar fluoro naudojimas saugus vaikams?

Taip, fluoras yra saugus ir svarbus vaikų dantų sveikatai, tik svarbu jį naudoti tinkamais kiekiais. Fluoridas stiprina dantų emalį ir padeda apsisaugoti nuo karieso. Vaikų dantų valymui rekomenduojama naudoti vaikišką dantų pastą su mažesniu fluoro kiekiu.

Ką daryti, jeigu vaikas bijo lankytis pas odontologą?

Jei vaikas bijo dantų gydymo, pasirinkite vaikų gydyme besispecializuojantį gydytoją odontologą, kuris, naudodamas specialias metodikas, lengviau užmegs su juo ryšį. Prieš vizitą į odontologijos kliniką, paaiškinkite vaikui, ko joje tikėtis, papasakokite, kokia svarbi burnos ertmės priežiūra, kartu pažiūrėkite filmuką ar paskaitykite knygą apie dantų gydymą. Pasistenkite sukurti teigiamą vaiko patirtį – pirmuosius vizitus pas gydytoją odontologą planuokite kol vaiko dantys dar sveiki ir nereikės jų gydyti – pakaks tik profilaktinės apžiūros. Lankantis profilaktinei dantukų patikrai reguliariai, vaikas palaipsniui pripras prie gydytojo ir odontologinio kabineto aplinkos.

Kodėl verta pasirinkti mūsų kliniką?

Dantis gydome jau beveik 20 metų. Kiekvienam savo pacientui skiriame ypatingą dėmesį ir rūpinamės juo tarsi savo šeimos nariu.

Odontologijos klinikoje „Sveiki dantys“ teikiamos visos vaikų dantų gydymo paslaugos: plombavimas, nuskilusio danties kampo atstatymas, pieninių dantų gydymas (pulpos amputacija), danties kanalų gydymas, padedame išspręsti kreivų dantukų problemas – atliekamas vaikų ortodontinis gydymas. Vaikų dantų gydymą ir profilaktines procedūras atlieka patyrę vaikų odontologai, naudojantys specialias metodikas, padedančias su vaiku užmegzti ryšį, numalšinti jo baimę ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimą.

Vaikų dantų gydytojai

Klinikoje „Sveiki dantys“ dirba patyrę, įvairiose odontologijos srityse besispecializuojantys, nuolat savo žinias gilinantys ir kvalifikaciją tobulinantys gydytojai odontologai.

Registruokitės vizitui

Registruokitės konsultacijai ar reikiamai procedūrai. Laukiame Jūsų, pasirengę pasirūpinti Jūsų šypsenos sveikata ir grožiu.

Vaikų dantų gydymas